środa, 19 września 2018

MotoE: Jesko Raffin zawodnikiem zespołu Dynavolt Intact GP

Poznaliśmy nazwisko pierwszego zawodnika, który weźmie udział w nowo utworzonej klasie MotoE, w której kierowcy będą ścigać się elektrycznymi motocyklami Energica Ego. Będzie nim Szwajcar Jesko Raffin, który będzie reprezentował zespół Dynavolt Intact GP. Jesko Raffin startował w Mistrzostwach Świata Moto2 na pełen etat w latach 2015-2017, a potem został z nich wyrzucony przez Dornę, która argumentowała, że nie odnosi w nich wystarczająco dobrych wyników, co spotkało się ze sporymi kontrowersjami. Mimo to, wystartował z dziką kartą w tegorocznym Grand Prix San Marino, w którym wywalczył piętnastą pozycję. W tym roku startuje również w Mistrzostwach Europy Moto2, które wygrał cztery lata temu, a obecnie również jest na czele klasyfikacji. Dorna ogłosiła, że podczas Grand Prix Aragonii poznamy pełną listę zawodników, którzy będą uczestniczyć w przyszłorocznym sezonie MotoE. Wśród kandydatów do miejsc w pucharze znajdują się Fonsi Nieto i Nico Terol.