czwartek, 30 czerwca 2016

BSB: Broc Parkes zastąpi kontuzjowanego Johna Hopkinsa

Broc Parkes został wybrany, jako zastępca Johna Hopkinsa. Przypomnijmy, że Amerykanin podczas ostatniej rundy British Superbike w Knockhill, złamał prawy obojczyk. 34-letni Australijczyk bierze w tym roku udział w Mistrzostwach Świata Endurance, jeżdżąc na Yamasze, w zespole YART wraz z Maxem Neukirchnerem i Ivanem Silvą. Razem z nimi zajął 11 miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, a także 4 miejsce w 12-godzinnym wyścigu na torze Algarve. Dla Parkesa jest to powrót do brytyjskich mistrzostw, po tym jak startował w nich w zeszłym roku, w teamie Milwaukee, jednak problemy z pompowaniem ramienia, wykluczyły go z drugiej części sezonu.

Australijczyk ma za sobą starty w MotoGP i World Superbike, bez znaczących sukcesów, za to w Mistrzostwach Świata Supersportów dwukrotnie został wicemistrzem świata, wygrywając łącznie 6 wyścigów, a w 32 stając na podium.

Źródło: motorcyclenews.com