poniedziałek, 17 kwietnia 2017

MotoGP: Kenny Roberts Jr legendą MotoGP

Kenny Roberts Jr zostanie ogłoszony legendą MotoGP podczas GP Ameryk na torze Circuit of the Americas w Austin. Amerykanin był mistrzem świata kategorii 500cc w 2000 r., ostatnim który dokonał tego na motocyklu Suzuki, pokonując w rywalizacji  o tytuł mistrzowski debiutującego wtedy w klasie 500cc Valentino Rossiego. Z kolei rok wcześniej zdobył tytuł wicemistrza świata. Kolejne pięć sezonów nie było dla niego udane, ponieważ tylko trzy razy stanął na podium. W 2006 r. powrócił do niezależnego zespołu ojca, startując na motocyklu Hondy, jednak z ramą stworzoną przez ten zespół. Dzięki motocyklowi KR211V stanął dwa razy na podium, rozmijając się o włos ze zwycięstwem na torze w portugalskim Estoril. Zmiana przepisów, polegająca na obniżeniu pojemności silników do 800cc spowodowała jednak, że całkowicie stracił tempo i po zdobyciu zaledwie czterech punktów w siedmiu startach, zdecydował się zakończyć karierę wyścigową.

Źródło: crash.net