sobota, 13 maja 2017

WSBK: Chaz Davies wygrywa skrócony wyścig w Imoli

Chaz Davies wygrał pierwszy wyścig klasy Superbike podczas weekendu w Imoli. Wyścig został skrócony z powodu przerażającego upadku Eugene'a Laverty, po kontakcie z Alexem Lowesem. Motocykl Irlandczyka uderzył w bandę i zapalił się. Irlandczyk został odwieziony do centrum medycznego. Davies wygrał z komfortową przewagą prawie siedmiu sekund nad Jonathanem Rea. Walijczyk jeżdżący na Ducati, już na starcie odskoczył na parę metrów rywalom, dzięki świetnemu startowi i nie oddał już prowadzenia do samego końca wyścigu. Jonathan Rea mógł trochę zawieść wszystkich, którzy oczekiwali na kolejną walkę pomiędzy nim a Daviesem. Rea na początku wyścigu utknął miał problem z utrzymaniem tempa Marco Melandriego, potem się do niego zbliżył i go wyprzedził. Włoch uzupełnił podium w pierwszym wyścigu. Tuż za Melandrim na metę przyjechał Tom Sykes. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Xavi Fores, Leon Camier, Michael van der Mark, Alex Lowes, Roman Ramos, Stefan Bradl, Alex De Angelis, Lorenzo Savadori, Randy Krummenacher, Raffaele De Rosa i Ayrton Badovini. Jedynym zawodnikiem, który nie zdobył żadnych punktów, dojeżdżając do mety, był Ondrej Jezek. Eugene Laverty nie został sklasyfikowany w wyścigu. Do mety nie dojechali: Ricardo Russo, Leandro Mercado i Nicky Hayden. Jordi Torres nie wziął udziału w wyścigu z powodu zatrucia pokarmowego.

Patrick Jacobsen stanie na pole position przed jutrzejszym wyścigiem Mistrzostw Świata Supersport. Obok amerykańskiego zawodnika, jeżdżącego na motocyklu MV Agusta, ustawi się lider klasyfikacji generalnej, Lucas Mahias, a trzecie pole zajmie Christian Gamarino. W drugim rzędzie zobaczymy Federico Caricasulo, obecnego mistrza świata Kenana Sofuoglu, a także Sheridana Moraisa. Kolejny rząd zajmą: Kyle Smith, Jules Cluzel i Kyle Ryde. Stawkę zawodników, którzy rywalizowali w drugiej części Superpole uzupełniają: Hikari Okubo, Loris Cresson i Alessandro Zaccone.

Mika Perez wygrał sesję Superpole w klasie Supersport 300. Hiszpański zawodnik wyprzedził Włocha, Alfonso Coppolę, a także Borję Sancheza. Czwarte miejsce zajął Paolo Giacomini, piąty był Marc Garcia, a szóste miejsce zajął Giuseppe De Gruttola. W trzecim rzędzie zobaczymy Dorrena Loureiro, Paolo Grassię i Mykytę Kalinina. Kolejne miejsca zajęli: Robert Schotman, Jacopo Facco i Alex Murley. Dopiero 21 miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej, Scott Deroue.

Najlepszy czas w klasie Superstock 1000 uzyskał Michael Ruben Rinaldi. Włoski zawodnik jeżdżący w juniorskim zespole Aruba Ducati, był lepszy od swoich rodaków, którymi byli: Luca Vitali, jeżdżący na Aprilii, a także Roberto Tamburini, jeżdżący w zespole Yamahy. Na czwartym miejscu znalazł się Florian Marino, kolega z zespołu Tamburiniego. W drugim rzędzie znalazły się także dwie maszyny BMW, w rękach Federico Sandiego i Marco Faccaniego. W trzecim rzędzie znaleźli się: Mike Jones, Maximilian Scheib i Toprak Razgatlioglu. W czwartym rzędzie zobaczymy Sebastiena Sucheta, Jeremy Guarnoniego i Matteo Ferrariego.

Jutro odbędzie się wyścig klasy Supersport o godzinie 11:30, drugi wyścig klasy Superbike o 13:00, wyścig kategorii Supersport 300 o 14:20 i wyścig Superstock 1000 na koniec weekendu o godzinie 15:15.