sobota, 25 lutego 2017

WSBK: Jonathan Rea wygrywa pierwszy wyścig sezonu!

Mistrz świata zaczyna walkę o obronę tytułu w najlepszy możliwy sposób. Jonathan Rea odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, po zaciętej walce na finiszu z Chazem Daviesem. Obu zawodników na mecie rozdzieliło jedynie 0.042 sekundy! O miejsce na podium w czasie wyścigu walczyła grupa siedmiu zawodników, wśród której byli Rea, Davies, Sykes, Lowes, Melandri, Fores i Camier. Tom Sykes zajął trzecie miejsce i przyjechał na metę tuż przed Alexem Lowesem, którego występ jest pewną niespodzianką. Na piątym miejscu znalazł się Leon Camier, szósty był Xavi Fores. Kolejne miejsca zajęli: Jordi Torres, Eugene Laverty, Michael van der Mark, Randy Krummenacher, Nicky Hayden, Markus Reiterberger, Roman Ramos, Alex De Angelis, a punktowaną piętnastkę zamknął Stefan Bradl. Bez punktów do mety dojechali Ricardo Russo, Ayrton Badovini i Ondrej Jezek. Wyścigu nie ukończył Marco Melandri, który wywrócił się na siedem okrążeń przed końcem w drugim zakręcie, Josh Brookes, którego z walki wyeliminował problem techniczny oraz Lorenzo Savadori, który zaliczył wywrotkę w szóstym zakręcie.

Jutro odbędzie się drugi wyścig tego weekendu, który rozpocznie się tak jak dzisiaj o godzinie 5:00 polskiego czasu. Transmisja w Eurosporcie 1.