sobota, 20 sierpnia 2016

MotoGP: Marquez, Zarco i Binder na pole position przed GP Czech

Liderzy mistrzostw świata poszczególnych klas nie zawiedli i każdy z nich stanie na pole position do jutrzejszego wyścigu o GP Czech. W MotoGP z pole position wystartuje Marc Marquez. Hiszpan pokonał swojego rodaka, Jorge Lorenzo, o ponad 0.2 sekundy. Pierwszy rząd uzupełni Andrea Iannone, zwycięzca ostatniego wyścigu MotoGP, na torze Red Bull Ring. Strata zawodnika Ducati do Marqueza, była już bardzo duża, ponieważ była bliska 0.7 s. W drugim rzędzie ustawią się zawodnicy, którzy bardzo dobrze spisali się w kwalifikacjach: Aleix Espargaro i Hector Barbera. Na szóstym polu ustawi się Valentino Rossi, dla którego nie były to zbyt udane kwalifikacje, w walce o lepsze pozycje, przeszkodzili mu Pol Espargaro i Marc Marquez, z tym drugim Rossi stoczył walkę, która być może jest przedsmakiem jutrzejszego wyścigu. W trzecim rzędzie ustawi się Andrea Dovizioso, dla którego były to bardzo dziwne kwalifikacje, dopiero pod koniec sesji, wykręcił mierzone okrążenie, na ósmej pozycji sklasyfikowano Mavericka Vinalesa, który raczej nie jest zadowolony z przebiegu tej sesji, a trzeci rząd uzupełni Dani Pedrosa, który nie potrafi dogadać się z motocyklem, a do drugiej części kwalifikacji na torze w Brnie, musiał się przebijać przez Q1. W czwartym rzędzie znajdą się Cal Crutchlow, oraz dwójka zespołu Tech3: Bradley Smith i Pol Espargaro.

W klasie Moto2, z pierwszego pola wystartuje obrońca tytułu mistrza świata, Francuz Johann Zarco. Na drugim polu zobaczymy Sama Lowesa, który przegrał z Zarco o 0.033 s. Pierwszy rząd dość niespodziewanie uzupełni Alex Marquez, który być może w końcu się przebudzi i zacznie osiągać wyniki na miarę swoich możliwości, bowiem bardzo szybki był również w treningach. Z drugiego rzędu do wyścigu pojadą Takaaki Nakagami, miejmy nadzieję, że Thomas Luthi, który wywalczył piąte pole w kwalifikacjach, będzie w stanie wystartować w wyścigu, ponieważ pod koniec kwalifikacji, zaliczył wywrotkę, po której został zabrany z toru na noszach. Drugi rząd uzupełnia Franco Morbidelli, który stał na podium w ostatnim wyścigu o GP Austrii. Niezbyt udane kwalifikacje zaliczył Alex Rins, dla którego w zasadzie cały weekend jest dość kiepski i czeka go jutro trudny wyścig. Na ósmej pozycji uplasował się zeszłoroczny mistrz świata Moto3, Danny Kent. Z dziewiątego pola pojedzie Jonas Folger, kierowca Monster Yamaha Tech3 od przyszłego sezonu.

W kategorii Moto3 najszybszy był Brad Binder. Na drugiej pozycji znalazł się kierowca teamu Sky, Andrea Migno, a pierwszy rząd zamknie Enea Bastianini, który w pewnym momencie znajdował się na pole position, jednak szeroki wyjazd na asfalt znajdujący się na wyjściu z zakrętu nr 12, spowodował że czas został anulowany. Dalsze pozycje zajęli Jorge Martin, Fabio Di Giannantonio, Nicolo Bulega, Niccolo Antonelli, Phillip Oettl i Aron Canet.

Jutro odbędą się wyścigi, jak zwykle o tradycyjnych porach: o 11:00 wyścig Moto3, o 12:20 na torze rywalizować będą zawodnicy Moto2, natomiast o 14:00 wyścig królewskiej klasy MotoGP. Wszystkie wyścigi w kanale Polsat Sport News.